Edukacja rowerowa dla tczewskich uczniów i uczennic

  • Sponsor: Urząd Miejski w Tczewie
  • Status: Zrealizowany
  • Miejsce realizacji: Tczew
  • Koordynatorka: Paulina Kremer

O projekcie ogólnie

Na zrównoważony transport wpływa wiele elementów. Niejednokrotnie przyczyna konfliktów, zdarzeń i wypadków drogowych leży w braku odpowiedniego, merytorycznego i praktycznego, przygotowania wszystkich uczestników ruchu drogowego do poruszania się po mieście. Edukacja rowerowa to nie tylko podnoszenie swoich kompetencji jako rowerzysty/rowerzystki, ale także nauka kulturalnego współżycia na drogach oraz zwrócenie uwagi na racjonalne wykorzystanie zasobów.

– Najważniejsze jest dla nas, żeby uczestniczki i uczestnicy zajęć mieli okazję przekuwać wiedzę w praktykę. Sprawdzamy czy rozumieją i potrafią zastosować wyuczone zasady, a tym samym bezpiecznie poruszać się po drogach – mówi Emilia Garska z Tczewskich Kurierów Rowerowych.

W programie uczestniczy dziesięć szkół z Tczewa. Realizujemy go co roku od 2018 roku. Uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się jak zbudowany jest rower, jak samodzielnie poradzić sobie z drobnymi naprawami, a także będą rozwiązywać łamigłówki dotyczące zasad ruchu drogowego. Program obejmuje także zajęcia praktyczne w ruchu drogowym.

Dodatkowo, w celu poprawienia bezpieczeństwa dzieci, gwarantujemy przeglądy serwisowe ich rowerów.

Do tej pory z programów edukacji rowerowej skorzystało blisko 500 dzieci.

Skip to content